شرکت دانش بنیان مبتکر بتن سورین

 

نمای ساختمان از موضوعات مهمی است که تمامی دست اندرکاران صنعت ساختمان درگیر آن هستند. یکی از مناسب ترین مصالح برای نمای ساختمان های مدرن و یا سنتی استفاده از نمای جی اف آر سی ( نمای جی آر سی) و به عبارت دیگر نمای بتن مسلح شده با الیاف شیشه و یا همان بتن GFRC یا GRC میباشد.همانطور که از اسمش مشخص است بتنی است که تسلیح آن توسط الیاف شیشه انجام گرفته که بواسطه اشتراک سیلیس در سیمان بکار رفته و الیاف ، یک کریستالیزاسیون بین بتن و الیاف بوجود می آید که باعث افزایش مقاومت کششی بتن خواهد شد و در نتیجه ی آن از بوجود آمدن ترک های سطحی و عمقی در بتن تا حد مناسبی جلوگیری به عمل می آورد. علاوه بر افزایش مقاومت کششی، استفاده از الیاف شیشه در بتن باعث افزایش مقاومت سایشی، مقاومت در برابر آتش و مقاومت های مکانیکی می شود.

 

نمای جی اف آر سی مدرن 

 

نما جی اف آر سی چیست

 

تاریخچه بتن جی اف آر سی:

شکل گیری جی اف آر سی در سال ۱۹۴۰ میلادی توسط روسها بوده که از الیاف بازالت بعنوان الیاف جهت مسلح کردن بتن استفاده می کردند ولی بعد از جنگ جهانی دوم بواسطه حجم سنگین ساخت و ساز در کشورهای اروپایی و نبود الیاف بازالت بواسطه ی شرایط محیطی این کشور ها از الیاف شیشه بعنوان الیاف جایگزین استفاده شد و کاربرد بسیاری در صنعتی سازی ساختمان پیدا کرد و از سال ۱۹۷۰ میلادی در معماریهای خاص و جنبه های دکوراتیو نیز مصرف شد بخصوص در کشورهای مسلمان در حال پیشرفت از قبیل مالزی، عربستان سعودی، امارات متحده عربی وترکیه به دلیل امکان استفاده در معماری اسلامی جایگاه خاصی را پیدا کرده است. در ایران نیز در اواخر دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد در چندین پروژه از GRC و یا GFRC استفاده شد ولی به علت عدم تمایل کارفرمایان و بعلاوه دشواری های تولید آن، این محصول مورد استقبال قرار نگرفت. در طی سالیان اخیر با افزایش اطلاعات سرمایه گذاران، مهندسین سازنده، مشاوران و معماران و نماکاران و همچنین رفع معایب تولید، این محصول در بازار داخلی جای خود را پیدا کرده است و بعنوان یکی از مصالح مناسب جهت استفاده در نما ساختمان ها شناخته می شود.

مواد و مصالح بتن جی اف آر سی

مواد مورد استفاده جهت ساخت پنل های نمای بتن جی اف آر سی:

اصلی تشکیل دهنده ی بتن جی آر سی یا بتن جی اف آر سی از ترکیب آب، سیمان( سیاه و یا سفید) و سنگ دانه که بطور کلی از سنگ دانه های سیلیسی دارای دانه بندی مشخص و همچنین الیاف شیشه می باشد. جهت ارتقای ویژگی های بتن می تواند از مواد افزودنی، پلیمر های حلال و پیگمنت ها نیز استفاده کرد بطوری که در ساختار شیمیایی آن پارامترهای اساسی ارتقا پیدا کنند.

 

روش های نصب و اجرای بتن جی اف آر سی GFRC :

معمولاً روش نصب اصولی و پیشنهادی سیستم اجرای خشک میباشد که به سازه ایی بعنوان زیرسازی احتیاج دارد که بر روی سازه اصلی نصب شده و سپس پنلها با دیتیلهای مختلفی از قبیل جوش قطعات به زیر سازی ، اتصال از طریق پیچ و یا فریم سازی و قراردادن پنلها در فریمها امکان پذیر میباشد ولی گاهی اوقات بدلیل اصرار کارفرمایان به کاهش هزینه های اجرا و همچنین عدم آشنایی به مزایای سیستمهای نوین اجرای نما اصرار به سیستم قدیمی نصب از طریق ملات یا دوغابی دارند که در این حالت میتوان با قراردادن مفتولهای گالوانایز درون پنلها میتوان به روش اسکوپ آنرا اجرا کرد

بتن نمای جی آر سی

  

 

 شرکت بتن سوریت تولید کننده نما GFRC GRC در ایران

 شرکت بتن سوریت تولید کننده نما جی اف آر سی در ایران

 

 معرفی نمای جی اف آر سی شرکت سورین

 

نمای جی اف آر سی GFRC ، یکی از مصالح منعطف، طرح پذیر و متنوع در اجرای نما های مدرن و سنتی می باشد.  این محصول با کمک شکل پذیری و استحکام بتن بالا ، نما های سنتی و مدرن خیره کننده ای را که مورد نیاز معماران، طراحان و کارفرمایان می باشد را در طرح ها و رنگ های متفاوت است ارائه می شود. شرکت مبتکر بتن سورین بعنوان تولید کننده و مجری نمای مدرن و سنتی با استفاده از متریال جی اف آر سی نیز با توجه به اقلیم ایران و معماری اصیل ایرانی و بعلاوه علاقه مندی به اجرای نمای مدرن با استفاده از جی اف آر سی اقدام به تولید و اجرای انواع نماهای مدرن و سنتی با طرح ها و رنگ های مختلف کرده است. .جی اف آر سی  GFRC، یکی از نما های شناخته شده در بازارهای بین المللی به حساب می آید. در این محصول با کمک شکل پذیری و استحکام بتن، قطعاتی مستحکم و زیبا و خیره کننده که مورد نیاز معماران و طراحان در طرح ها و رنگ های متفاوت ارائه می شود. شرکت مبتکر بتن سورین با کمک گیری از مهندسان و طراحان مجرب در طی سالیان اخیر بعنوان فعالترین شرکت در امر تولید و ساخت قطعات نمای جی اف آر سی شناخته می شود بطوری که در طی این سالیان خط تولید کارخانه مبتکر بتن سورین از یک خط تولید به 9 خط تولید فعال جهت تولید قطعات با اشکال و ابعاد مختلف افزایش یافته است. تحقیقات گسترده در زمینه ارتقای خواص مکانیکی و عملکرد جی اف آر سی به کمک واحد تحقیق و توسعه(R&D) شرکت مبتکر بتن سورین و همکاری با موسسات کشوری و بین المللی از قبل مراکز تحقیقاتی در زمینه GFRC  باعث این امر گردیده است که مشتریان ما از محصولات تولید شده در کارخانه سورین رضایت کاملی را داشته باشند. دارا بودن ویژگی های مکانیکی مناسب از قبیل مقاومت فشاری و شکست، کششی، مقاومت در برابر سایش، مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی(ذوب و یخ بندان)، مقاومت در برابر مواد خورنده و اسیدی( ناشی از باران) و داشتن یکپارچی در هنگام گسیختگی باعث شده است که پنل های نمای GFRC جی اف آر سی تولید شده در شرکت سورین گزینه مناسبی برای طراحی نما ساختمان ها با معماری سنتی و یا مدرن باشد. همچنین  طرح پذیری و رنگ پذیری بتن به ما این امکان را می دهد که بتن GFRC جی اف آر سی را در طرح ها و رنگ های مختلف در بازار عرضه نماییم.

 

نمای جی اف آر سی

  شرکت مبتکر بتن سورین آمادگی خود را جهت طراحی و تولید قطعات بر اساس نیاز کارفرما را دارا می باشد بطوری که امکان تولید در هر طرح پیشنهادی با هر ابعادی را دارا می باشد که شامل موارد زیر می باشد:

1- طراحی و تولید نما لارج پنل جی اف آر سی
2- طراحی و تولید نما کامپلکس جی اف آر سی از قبیل نما های کرو و گنبد های جی اف آر سی
3-طراحی و تولید نما های پارامتریک با استفاده از مصالح جی اف آر سی
4- طراحی و تولید نما جی اف آر سی رایج از قبیل نما جی اف آر سی سنتی( ایرانی) و نما جی اف آر  سی مدرن 

  

 گنبد جی اف آر سی

 طراحی و تولید گنبد جی اف آر سی

 

 

نمای جی اف آر سی مدرن و اسلیمی

 

 

3.8958333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.90 (24 Votes)